McEnroe zvolil do týmu Světa del Potra a Shapovalova

Autor Laver Cup, 25 Srpen. 2017

Juan Martin del Potro a Denis Shapovalov posilní tým Světa na zahajujícím ročníku Laver Cupu. Kapitánův výběr doplní tým Světa ve složení Milos Raonic, John Isner, Jack Sock a Sam Querrey.

Týmový kapitán John McEnroe je nadšený jedinečnými schopnostmi, které oba hráči do týmu přinesou. „Jsem opravdu nadšený, že Juan Martin del Potro a Denis Shapovalov budou součástí týmu Světa a zahrají si o první trofej Laver Cupu,“ komentoval McEnroe.

„Všichni víme, že čelíme těžkému soupeři v podobě týmu Evropy, ale věřím, že naši hráči dokáží tuto výzvu přijmout.“

Del Potro je prvním mužem, který porazil Rogera Federera a Rafaela Nadala v rámci jednoho grandslamu, což se mu podařilo ve dvaceti letech na US Open v roce 2009. V následujícím roce se stal světovou čtyřkou a série návratů po zranění zápěstí ještě více stmelila jeho fanouškovskou základnu.

V únoru 2016 figuroval mimo tisícovku nejlepších hráčů žebříčku ATP. Osmadvacetiletý Argentinec se však díky následnému vítězství na turnaji ve Stockholmu dokázal vrátit do top 40.

Del Potro také zaskočil Novaka Djokovice a Rafaela Nadala na olympijských hrách v Riu 2016, kde získal stříbrnou medaili, a hrál klíčovou roli v loňském finále Davis Cupu, kde Argentině pomohl k vůbec prvnímu titulu v této soutěži.

„Některé z mých nejlepších okamžiků kariéry se odehrály právě v týmových soutěžích, proto jsem vděčný za příležitost být součástí týmu Světa na Laver Cupu,“ řekl del Potro, momentálně 28. muž hodnocení ATP. „V tenise nikdy neexistovala podobná soutěž a připojit se k hráčům, proti kterým normálně hrajete, je opravdu jedinečné.“

McEnroe upozornil na del Potrovu nebezpečnou hru a připomněl, že téměř všechny hráče, kteří v Praze nastoupí, ve své kariéře porazil. „Skoro všichni hráči týmu Evropy už poznali nebezpečný forhend a útočnou Juana Martina. Bez ohledu na jeho současné umístění v žebříčku bude jistě obtížným soupeřem.“

Shapovalov ukázal svůj potenciál v roce 2016, kdy ovládl juniorský Wimbledon. V poslední době zaznamenal překvapivý průlom v kariéře a na cestě do semifinále Montreal Masters překonal del Potra i Rafaela Nadala.

Osmnáctiletý Shapovalov se stal nejmladším hráčem, který si zahrál čtyři finále na okruhu ATP Masters, díky čemuž se vyhoupl z top 140 hráčů na současnou 69. pozici.

Nyní využívá příležitosti přidat v Praze další milník své rozvíjející se kariéry.

„Byl to úžasný rok. Pozvání Johna McEnroea do týmu Světa je skvělou tečkou této sezony,“ přiznal Shapovalov.Zahrát si proti tenisovým legendám jako jsou Rafael Nadal a Roger Federer beru jako obrovskou příležitost. Nemůžu se dočkat, až přijedu do Prahy. Bude to opravdu výjimečné,“ uzavřel.

McEnroe uznává, že schopnosti vypořádat se s velkými událostmi odlišují tohoto teenagera od ostatních. „Denis Shapovalov předvedl, že dokáže hrát pod velkým tlakem. Jeho mladistvá energie a agresivní styl hry skvěle doplní náš tým.“